Get Adobe Flash player

ZDANA MATURA 2016 - WAŻNE SPRAWY I PLANY

 

W piątek, 6 listopada zainaugurowano piątą edycję bezpłatnych zajęć przygotowujących młodzież do matury. Słowa wsparcia i zapewnienia o modlitwie do maturzystów skierował bp Jerzy Mazur.

„Przez wszystkie swoje lata posługiwania pasterskiego omadlam szczególnie młodzież, bo wiem jak trudne są decyzje, aby to młodzieńcze wasze życie dobrze przeżyć i być szczęśliwym. Wsłuchując się w wasze pytania, w wasze potrzeby wraz z nauczycielami chcemy wam odpowiedzieć poprzez organizację tych zajęć. Życzę, aby ten czas przygotowań był dla was czasem błogosławionym. Chcę was zachęcić do solidnego przygotowywania się i udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Kieruję również do was słowa papieża Franciszka: „miejcie odwagę być szczęśliwymi”.

Zajęcia są dofinansowane przez Urząd Miasta Ełku. Tradycyjnie już otwarcia edycji pomocy maturzystom dokonał również prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Zwracając się do młodzieży oraz nauczycieli mówił: „Cieszę się, że w Centrum Oświatowo-Dydaktycznym jest możliwość kształtowania wiedzy. A jako miasto mamy możliwość wspierania tych, którzy chcą zdać maturę.” Życzył młodzieży zdania matury oraz dobrych wyborów życiowych.

Po raz pierwszy w spotkaniu wzięła udział Senator RP Małgorzata Kopiczko. „Jestem pewna, że nie tylko będziecie pogłębiali tu swoją wiedzę, ale także rozwijali swoją osobowość, kształtowali postawy. Chciałabym, abyście pamiętali, że to co na co dzień sobą reprezentujecie, to jest prawdziwa wartość. Życzę wam jak najlepszych wyników, ale też mądrych decyzji. Abyście mieli możliwość odkrycia waszych prawdziwych misji’ – przekonywała senator Małgorzata Kopiczko.

S. Blanka Szymańska OSB, dyrektor COD przypomniała, że inicjatorem takiej formy pomocy młodzieży był bp Jerzy Mazur. W tym roku na zajęcia zgłosiło się ok. 100 maturzystów.

„Przekroczyliśmy liczbę 1000 osób, które w ciągu tych pięciu lat skorzystało z przygotowań do matury. Język polski, j. angielski, matematyka, chemia, geografia, jak na razie młodzież zgłosiła zapotrzebowanie na pomoc z tych przedmiotów. Wszystkie zajęcia prowadzą nauczyciele-egzaminatorzy, którzy mają wieloletnie doświadczenie. Wiedzą, jak kompetentnie przygotować uczniów do matury”- wyjaśnia s. Blanka Szymańska OSB.

Na zakończenie bp Mazur rozdał młodzieży obrazki Jezusa Miłosiernego. Zachęcał: „niech Boże miłosierdzie będzie dla was źródłem nadziei na dzisiaj, jutro i pojutrze...” Biskup przypomniał maturzystom, że przy ełckiej katedrze znajduje się kaplica św. Jana Pawła II.

„Jest to miejsce wyboru drogi życiowej z Janem Pawłem II. Zaglądnijcie tam od czasu do czasu na adorację, do najlepszego Nauczyciela” – mówił bp Mazur. Nie wszystkich stać na korepetycje, dlatego też młodzież w zajęciach upatruje swoją szansę na zdaną maturę.

 

mr/ełk

fot. M. Rogińska

ROZKŁAD ZAJĘĆ

  • poniedziałek - 16.20 - 17.50 - geografia
  • poniedziałek - 17.50 - 18.20 - j. polski
  • wtorek 16.00-17.30 - chemia
  • czwartek - 16.00 - 17.30 - matematyka gr. I NASTĄPIŁA ZMIANA DNIA!!!
  • piątek - 16.00 -17.30 - j. angielski
  • piątek - 16.30-18.00 - matematyka gr. II

Proszę o obecność w wybranych przez siebie grupach.

 

POZDRAWIAM

s. dr Blanka Szymańska OSB
dyrektor COD

 

stat4u